• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/groups/2275680172715154/?ref=share
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905534993388
 • https://twitter.com/tamkfed
 • https://www.instagram.com/invites/contact/?i=4e9ryh3f40m8&utm_content=6ri4yq0

   • Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu
  • Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu
  • Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu
  • Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu
  • Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu
  • Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu
  • Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu
  • Fetih Yaşar İle Kahvaltı
  • Sayın Yenimahlle Başkanımızın Federasyon Üyelerimiz İçin Vermiş Oldukları Kahvaltı

Ya Sizinle! Ya da Sizsiz Yola Devam Edilecek

BU YOLDA YA SIZINLE YADA SIZSİZ DEVAM EDECEĞİZ.. Sosyal medyada POST AÇIP FIYATLARI SABİTLEYELİM 10+30 krş 11+40 İLANLARI PAYLAŞMAYALIM. BİZİM HAKKIMIZ 12+40+13+40diye hakkınızı arayabilirsiniz

    Ama emin olun bu yazışmalar ve paylaşımlar oradaki birlikteliği reale taşımayacak sadece o postun altına yapılan evet haklısın bu devran böyle dönmez kimse şu fiyata calismazsa iş veren kurye bulamaz ve mecburen fiyatları istediğimiz rakamlara çıkarmak zorunda kalır .

    MUHABBETDEN ÖTE YOL KAT EDEMEYİZ.ANLAYIN ARTIK BU İŞİN ÇÖZÜMÜ KANUN HÜKMÜNDE KARAR ALMAKTAN GEÇER. 


Bir yerde Suriyelimi çalışıyor hemen devlet de hükmü geçen birimini ararsin O mekana ve o kuryeye görevli gönderir ve ikazını yapar.Ikinci Sefere de aynı hareketi yapıp hala YABANCI UYRUKLU KURYE CALISTIRMAYA DEVAM EDIYORSA Kİ YEMEZ BUNU BİR DAHA YAPMAYA ÇÜNKÜ DEVLET ARKASINDA OLUR AĞIR CEZALARI GÖZE ALAMAZ.


İŞTE O ZAMAN SİZİN DEDİĞİNİZ RADDEYE GELİR.
Bu meslek yok 60TL ye çalışıyorlar yok 70 e çalışıyorlar bu gibi sorunların önüne geçmek için Sosyal Medyada BİRLİK VE BERABERLİK BU SORUNLARIN ÖNÜNÜ KESMEZ.Aksine bu yazıları gören başka bu işi yapmayan insanları uyandırır ve hiç önüne geçemezsiniz. BU İŞİN ÖNÜNE GEÇMENİN TEK YOLU VAR O YOLUDA YARILADIK.ÇOĞU KİŞİNİN KARŞI ÇIKTIĞI BİR YAPILANMA


"ODA"oda olmaya neden karşı çıkıyorlar. 
KENDİMİ ONLARIN YERİNE KOYARAK EMPATİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM. 


    ADAM DİYOR Kİ !.Başımıza VERGİ ÇIKARACAKSINIZ ne vergisi Adam sanıyor ki ODA kurulunca Devlet Bizden Vergi Alacak.
Şimdi biz yaklaşık 4-5ay önce bir yola çıktık.Dedik ki Ankara'nın bazı İLÇELERİNDE DERNEKLER KURALIM VE BU DERNEKLERİ YANİ 5 DERNEĞİ BIRBIRINE BAĞLAYARAK "FEDERASYON KURALIM Kİ" Resmi Kurumlarda boyumuzu gösterelim ve acamayacağımız kapı giremeyeceğiniz Devlet Binası kalmasın Görüşemeyecegimiz Devlet Büyüğü Kalmasın. Aynen dediğimiz gibi oldu .SESİMİZİ ÇOĞU DEVLET MAKAMINA DUYURDUK VE HALİ HAZIRDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR.


     Baktık ki biz bu KAÇAK KURYEYDİ UCUZA ÇALIŞANIYDI AFGANLISIYDI ,SURİYELİSİYDİ BUNLAR IÇIN FEDERASYONUN BİR YAPTIRIMI YOK.
KANUN HÜKMÜNDE KARARLARI ALMAYA YETKİSİ YOK DEDİK Kİ "ODA olunca ne olacak BASİT usul esnaf olacaksın. "Basit usul esnaf ne demektir .Yıllık geliri bütün masraflarını çıktıktan sonra cebine 72.000TL kalıyorsa vergiye tabi olursun .Şimdi hangimiz bütün masraflarimiz çıktıktan sonra bu kadar para kazanabiliyoruz tabiki HİÇBİRİMİZ.


     O zaman neymiş biz "ODA"olduktan sonra vergiye tabi olmuyormuşuz.VERGİ KONUSUNU HALLETTİK. Tek gideriz aylık 100TL olan muhasebe parasıdır.Esnaf olacaksin ya bir de MUHASEBECİN olacak peki bana getirisi ne olacak diyenlere de bir açıklama yapalım ."ŞU ANDA ATIYORUM AYLIK GELIRI KM HARİÇ 3900'E ÇALIŞIYOR SAN BASİT USUL ESNAF OLDUKTAN SONRA AYLIK GELİRİN 7.000 TL YE 8.000 TL YE ÇALIŞACAKSIN. Şu anda içinizden hadi lan oradan ayda 3900'ü veremeyen esnaf bana 8.000TL yi nasıl verecek dediğinizi duyar gibiyim.Bunu da açıklayalım.

O zaman 
1.İş veren senin SSK nı yapmayacak 800TL oradan kârı olacak 

2.Sen bu adama her ay çalıştığı n yani aldığın ücret kadar fatura keseceksin senin giderini vergisinden düşürebilecek şu anda seni gider olarak gösteremiyor

3.Bu adam senin kıdem tazminatını ödemeyecek çünkü sen artık bağkurlusun kendi sigortani kendin yatiracaksin 


4.Kaza yapsan sorumlu tutulmayacak seninle alakalı hiçbir şeyde adı geçmeyecek bunlar uzun vadede büyük kazançtır iş veren için peki sizin ne kârınız olacak yani bu kaçağı göçegi temizledik piyasadan diyelim ODA olmanın forsu bu kadar mı hayır değil. Plakan ticareşelecek eğerki sen oda olmadan aramızda olursan o plakaya cüzzi bir miktarla sahip olacaksın eğer aramızda olmazsan odaya kayıtlı yeterlilik sertifikasıydı plaka parasıydı bunlara artı para ödemek zorunda kalacaksın.Hadi diyelim icimizdesin ve plakanı aldın daha sonra ne olacak plaka vermeler devam edecek çünkü bir döngü gibi denetlemeler başlayacak trafikte çevirmeler başlayacak evraklar sorulacak çevirmede odaya kayıtlı değilsen sana bir süre verilecek git odama kaydol .

    ve sende geleceksin bizimle bu yola ve plaka sayısı yeterli doyuma ulaşınca plaka vermeler durdurulacak ve içimizde bir rant oluşacak plakan değerlenecek ve ışte o zaman elinde altın bir bileziğin olacak .Esas plaka fiyatları plaka vermeler kapatılınca fırlayacak ve işsizliğin son bulduğu kaçağın göçegin sona erdiği ve kalite standartlarının tavan yaptığı bir mesleğin olacak sağdan soldan laf ebeliği yapanların sözlerine itibar etmeyin .Bu zamana kadar arpa boyu yol alamamış insanlardır onlar .


     GELİN BİZİ BİZDEN DİNLEYİN SORMAK İSTEDİĞİNİZ AKLINIZA TAKILAN BİRŞEY VARSA DA ÖZEL DEN YAZIN EMİN OLUN KAFANIZA TAKILAN HER SORUNUN BİR CEVABI VAR HAYIRLI İŞLERİNİZ OLSUN .

     BU ARADA TEHLİKELİ MESLEKLER SINIFINA GİRMEK İÇİNDE ÇALIŞMALARIMIZ VAR BUDA GERÇEKLEŞECEK. EMIN OLUN .
YA SİZİNLE YA SİZSİZ 
BU DEDİKLERİMİN HEPSİ HAYATA GEÇECEK....

TAMK.DER.BŞK

SONER KURT

( FED.BŞK.YRD )

  

119 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
T.B.M.M Soru Önergesi

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret18503
Anket
Federasyonumuzun Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
Hava Durumu
Saat
İnternet Kanunu